Moje tvorba

10. září 2012 v 19:16 | Gura-chan
Vítejte v přehledu mé tvorby,
Fejetony, komix i menší povídky jsou k přečtení volně na blogu. Povídky a Novely na pokračování najdete ve virtuální Knihovničce pod odkazem na konci stránky.

Fejetony:

Kam utekly děti - bláznivá výpověď o mimozemšťanech na naší planetě
Sen nebo realita? - další trhlý fejeton, co vyhrál druhé místo v celorepublikové literární soutěži na podporu udržitelné dopravy 2012

♦Komixy:

Ztraceni v lese - starší komix, vytvořen ještě na základní škole

♦Povídky (mikropovídky, krátké povídky či povídky):

Mikropovídka na Téma do Literárního klubu.

Další mikropovídka na Téma do Literárního klubu.

Z roztrhané kapsy dětství
Sbírka mikropovídek. Aneb mé zápisky z dětství (trochu upraveny) o lumpárnách a různých zážitcích na venkově s kamarádkou a sestrou.
K přečtení v Knihovničce.

Na mostě
Alegorická krátká povídka o pěti "dějstvích".
K přečtení v Knihovničce.

Svět s Pravidly (aneb O Měsíčním kocourovi)
Vyfantazírovaná pohádka (povídka) k zamyšlení. Zvláštní svět, do kterého se čirou náhodou dostal obyčejný kluk… nebo je to všechno úplně jinak? Kdo vlastně je Martin a jaká tajemství skrývají obyvatelé Světa s pravidly?
K přečtení v Knihovničce.


♦Novely na pokračování:

Pírka Čarodějů I. - Jméno
Anotace
Příběh o dění v jednom nevlídném Království, kterým putují pověsti a legendy o magii v různých podobách. Záhadná hora Myrda, jejíž vrchol zahalený mraky, je zřejmě nepřístupný pro všechny smrtelníky, Čarodějové, co se skrývají, protože jejich moc je činí stvůrami v očích obyčejných lidí a neposledně také Démoni, co ovládají lidi, kteří jsou příliš slabí, než aby se jim ubránili. V Království jak jej známe dnes, má už opravdové známky magie sotva kdo šanci vidět na vlastní oči. Boj krále Meivyna s čaroději však trvá i nadále…
Do příběhu vstupujeme po boku dívky, která již rok bezvýsledně pátrá po své minulosti. Jejím největším přáním je kupodivu ne najít ztracené vzpomínky ale pouze své jméno. Za sledu několika událostí získává dva podivné společníky, kteří jsou ochotni ji v její cestě pomoct. Stejně jako sama dívka, mají i oni vlastní tajemství a všichni tři jsou zřejmě přímo i nepřímo spojeni s dnes již napůl zapomenutým světem magie.
K přečtení v Knihovničce

Pírka Čarodějů II. - Vzpomínky
Anotace:
Honba za jménem je u konce a trojice přátel se na zimní období uchyluje do úkrytu Čarodějů, kde se dívka věnuje druhé části svého výcviku… Hora knih však čarodějku příliš neláká a netrvá jí dlouho přesvědčit ostatní, aby se znovu vydali na cestu - tentokrát mimo Království.
V Zemi za horami, nebo také v Herialdě, jak jí říkají Královští, se za dozoru nerudné Calmet, učí porozumět síle, která se v ní skrývá. Netuší však, že se tím dotýká své minulosti, která by možná měla zůstat zapomenuta už navždy. Mezi čaroději v Království se mezitím šíří nedobré zprávy, které pravděpodobně budou znamenat další boj proti králi. Jenže v době, kdy trojici přátel potřebují kontaktovat, selhává doručování holubí pošty. Dozví se trojice včas, že je na Myrdě potřebují? V Zemi za horami se však schyluje k nejhoršímu, démoni se stávají hrozbou a magie selhává…


K přečtení v Knihovničce.
- info o postavách trilogie

Chystá se:
Pírka Čarodějů III. - Magie

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nelsh Nelsh | 18. ledna 2013 v 19:31 | Reagovat

Úžasné! Dobře promyšlené a vlastně všechno je tam super. Jedna z nejlepších věcí jakou jsem kdy četla. Už se těším na pokračování! :-D :-)  :-P  :D  ;-)

2 Gura-chan Gura-chan | E-mail | Web | 19. ledna 2013 v 14:53 | Reagovat

[1]: Páni, tak to moc děkuji. :D Rozumím tomu dobře, že reaguješ na první knihu Pírek? Pokud ne, tak mě oprav, mám tu ještě povídku. :) Jinak, pokud jsi opravdu přečetla moji "knihu", tak jsem strašně moc ráda, už za to, že jsi to zvládla až do konce :D

3 Yeei Yeei | 30. prosince 2016 v 19:20 | Reagovat

Zatím jsem sice přečetla jen první Pírka, ale musím chválit. Vím, že každá pochvala znamená hodně a ty si ji určitě zasloužíš. :-) Upřímně doufám, že budeš psát dál, protože je mi tvůj styl velmi sympatický. Já sama o psaní jenom sním, takže tě vážně obdivuji. Máš skvělé nápady a snad vytrváš, rozhodně se nikdy nevzdávej. :-D Hodně štěstí v další tvorbě!

4 Gura-chan Gura-chan | Web | 30. prosince 2016 v 23:27 | Reagovat

[3]: Děkuji, vážně. :-) Máš pravdu, každá pochvala pro mě hodně znamená a vždycky mě to nakopne, abych něco konečně dělala :D. V Knihovničce by brzy měl přibýt zbytek prvních Pírek, druhá kniha už je přidaná :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama