Charakter člověka - reakce

10. září 2012 v 16:22 | Gura-chan |  Na téma
Takže každý má buď dobrý, nebo zlý charakter jo? No to si děláte srandu.


Ne, je to mnohem složitější. Nemůžete o holce napsat, že má špatný charakter jenom kvůli tomu, že se obléká "jako děvka". Stejně jako nemůžete říct, že má dobrý charakter někdo, kdo se celý den jen učí a ve škole je za "slušňáka".

Proč si to myslím?
Protože osobně znám oba tyto typy osobností. Ale aby tento článek nebyl tak dlouhý, rozvedu jen jednu z nich.

Ano, mám kamarádku, o které jednoho dne na základce začali říkat, jak se strašně změnila a jak je hrozně namyšlená… ptali se mě proč s ní ještě sedím a jestli mi to nevadí. A já jsem se jen nechápavě usmála a zeptala se, o čem že to mluví.

Pro mě to byla pořád stejně dobrá kamarádka jako kdysi.
Samozřejmě že se změnila, ale v tomhle čase se mění všichni. Kdysi to bývala až moc hodná holka, co každému všechno půjčila a nosila čelenky s pikachu. Ale najednou vyrostla a chtěla se líbit, co je na tom špatného? Začala se trochu malovat a nosit hezké oblečení. Už nebyla třídní fackovací panák a uměla říct ne.

Já to pochopila a vzala ji takovou jaká je, ale ostatní viděli jen kdysi hodnou holku která se modifikovala na nafoukanou nánu.
Všechno záleží na úhlu pohledu.
Nechápu lidi, co o někom vynášejí rozsudky, aniž by ho pořádně znali. (Mimochodem s tou kamarádkou se bavím pořád a je strašně fajn.)

Dokonce už teď ani moc neodsuzuji dorostence této doby. Protože vím sama nejlíp, jak jsem se chovala, když jsem byla v jejich věku… někdy, když si čtu svůj starý deník, mám chuť z něj násilím vyrvat své staré já a pořádně ho proplesknout ať se vzpamatuje. Protože já byla nehorázný fakan. A vím to.

Lidé se prostě mění. A my si musíme uvědomit, že nejsme a nikdy nebudeme jen "dobří"...
Pro mě je mnohem lepší dělat si přátele s lidí, které tímto způsobem ostatní odsuzují a třeba zjistit, že jsem narazila na docela zajímavého člověka :)


Na závěr několik tématických citátů:
Z filmu Vykoupení z věznice Shawshank:

Red: Co chcete vědět, jestli svého činu lituju?
Úředník: A litujete?
Red: "Nemine den, abych toho nelitoval. Ne protože jsem tady nebo protože bych podle vás měl. Dívám se zpátky a vidím toho mladého a hloupého kluka, který spáchal ten zločin. Chtěl bych s ním mluvit a vysvětlit mu jak to chodí. Ale nemůžu. Ten kluk je pryč a tenhle stařec z něj zbyl."
Z textu od Čokovoko :D
"Z fakanů vyrostou masoví vrazi"

A pro angličtináře :P Luffy je prostě Luffy...

Gura-chan

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama