Září 2012

Sen nebo realita?

27. září 2012 v 15:37 | Gura-chan
Tohle je můj druhý fejeton, který jsem byla nucena vyplodit, když jsem za první fejeton dostala za jedna :D -> zrovna totiž probíhala soutěž ve psaní (myslím, že to mohl být komix, fejeton anebo povídka)... sice jsem byla původně z tohoto projektu nadšená a souhlasila jsem, že se pokusím něco napsat, spolu s asi čtyřmi dalšími lidmi co také dostali za jedna, ale potom už jsem na to nějak neměla čas.
Nakonec se češtinářka zeptala jak to teda bude a všichni (ti parchanti!) se vymluvili... já se taky pokusila vymluvit, ale češtinářka mi bohužel nerozuměla a pochopila to jako ano :D:D a jelikož jsem ji nechtěla zklamat, když se na to všici ostatní vykvákli, rozhodla jsem se, že tedy neco napíšu.

Kam utekly děti?

27. září 2012 v 13:28 | Gura-chan
Můj první fejeton vůbec, ale dám ho sem, poněvadž jsem právě na tomto prvním fejetonu zjistila, že tenhle žánr je přesně pro mě. Tam totiž můžu využít veškerý potenciál mých šílených myšlenek :D

Miyazakiho filmy

26. září 2012 v 21:39 | Gura-chan |  Recenze a reportáže
Tak myslím, že pan Hayao Miyazaki je mezi komunitou sledující anime dobře znám, ale jeho filmy jsou poměrně známé i obecně - některé se odvysílaly v České televizi (nejsem si jistá, jestli na jedničce nebo dvojce) a stále se ještě čas od času vysílají (byla jsem svědek Mononoke hime a Naushiky).

Viděli jste animovaný film, kde hrála značnou roli příroda, válka lidí a stroje? Pak jste pravděpodobně viděli některý z jeho filmů.

Jak ne/potkat mrtvého...

24. září 2012 v 19:05 | Gura-chan |  Sběrna úvah
Zdravím! :)

bylo načase začít psát, poněvadž se mi za celý týden stalo celkem dost věcí a jak si můžete přečíst v "mottu" já se přímo vyžívám v nimrání se v každodenních věcech!

Avšak minulý týden byl i přes veškeré mé úsilí nenormální O_o

Komix a jiné poklady znovu nalezené!

16. září 2012 v 16:04 | Gura-chan |  Sběrna úvah
Chochochó! *stojí na střeše věžáku zatímco v dálce metají blesky, přičemž se ďábelsky směje*

začínat takhle článek, je nesmírně trapné, ale nemohu si pomoct... když mám radost, neumím se smát jinak než jako zjizvený, bezoký a ošklivý chlápek, který by jako záporák ve filmu nepochybně chtěl vládnout světu, zničit svět, nebo vládnout vesmíru, zničit vesmír apod. ...

Ano Gura-chan si našla čas a UKLIDILA si ve stole!
No nemáte ponětí co jsem našla za poklady MUHEHEHE.. (dobře, klid)

Novinky pro ignoranty

10. září 2012 v 19:58 | Gura-chan |  O blogu
Takže, udělala jsem tu několik změn, kterých si nevšimnete pokud nečtete anebo tu nečmucháte každý den (což fakt, krom mě nikdo nedělá :D )

Moje tvorba

10. září 2012 v 19:16 | Gura-chan
Vítejte v přehledu mé tvorby,
Fejetony, komix i menší povídky jsou k přečtení volně na blogu. Povídky a Novely na pokračování najdete ve virtuální Knihovničce pod odkazem na konci stránky.

Fejetony:

Kam utekly děti - bláznivá výpověď o mimozemšťanech na naší planetě
Sen nebo realita? - další trhlý fejeton, co vyhrál druhé místo v celorepublikové literární soutěži na podporu udržitelné dopravy 2012

♦Komixy:

Ztraceni v lese - starší komix, vytvořen ještě na základní škole

♦Povídky (mikropovídky, krátké povídky či povídky):

Mikropovídka na Téma do Literárního klubu.

Další mikropovídka na Téma do Literárního klubu.

Z roztrhané kapsy dětství
Sbírka mikropovídek. Aneb mé zápisky z dětství (trochu upraveny) o lumpárnách a různých zážitcích na venkově s kamarádkou a sestrou.
K přečtení v Knihovničce.

Na mostě
Alegorická krátká povídka o pěti "dějstvích".
K přečtení v Knihovničce.

Svět s Pravidly (aneb O Měsíčním kocourovi)
Vyfantazírovaná pohádka (povídka) k zamyšlení. Zvláštní svět, do kterého se čirou náhodou dostal obyčejný kluk… nebo je to všechno úplně jinak? Kdo vlastně je Martin a jaká tajemství skrývají obyvatelé Světa s pravidly?
K přečtení v Knihovničce.


♦Novely na pokračování:

Pírka Čarodějů I. - Jméno
Anotace
Příběh o dění v jednom nevlídném Království, kterým putují pověsti a legendy o magii v různých podobách. Záhadná hora Myrda, jejíž vrchol zahalený mraky, je zřejmě nepřístupný pro všechny smrtelníky, Čarodějové, co se skrývají, protože jejich moc je činí stvůrami v očích obyčejných lidí a neposledně také Démoni, co ovládají lidi, kteří jsou příliš slabí, než aby se jim ubránili. V Království jak jej známe dnes, má už opravdové známky magie sotva kdo šanci vidět na vlastní oči. Boj krále Meivyna s čaroději však trvá i nadále…
Do příběhu vstupujeme po boku dívky, která již rok bezvýsledně pátrá po své minulosti. Jejím největším přáním je kupodivu ne najít ztracené vzpomínky ale pouze své jméno. Za sledu několika událostí získává dva podivné společníky, kteří jsou ochotni ji v její cestě pomoct. Stejně jako sama dívka, mají i oni vlastní tajemství a všichni tři jsou zřejmě přímo i nepřímo spojeni s dnes již napůl zapomenutým světem magie.
K přečtení v Knihovničce

Pírka Čarodějů II. - Vzpomínky
Anotace:
Honba za jménem je u konce a trojice přátel se na zimní období uchyluje do úkrytu Čarodějů, kde se dívka věnuje druhé části svého výcviku… Hora knih však čarodějku příliš neláká a netrvá jí dlouho přesvědčit ostatní, aby se znovu vydali na cestu - tentokrát mimo Království.
V Zemi za horami, nebo také v Herialdě, jak jí říkají Královští, se za dozoru nerudné Calmet, učí porozumět síle, která se v ní skrývá. Netuší však, že se tím dotýká své minulosti, která by možná měla zůstat zapomenuta už navždy. Mezi čaroději v Království se mezitím šíří nedobré zprávy, které pravděpodobně budou znamenat další boj proti králi. Jenže v době, kdy trojici přátel potřebují kontaktovat, selhává doručování holubí pošty. Dozví se trojice včas, že je na Myrdě potřebují? V Zemi za horami se však schyluje k nejhoršímu, démoni se stávají hrozbou a magie selhává…


K přečtení v Knihovničce.
- info o postavách trilogie

Chystá se:
Pírka Čarodějů III. - Magie


Charakter člověka - reakce

10. září 2012 v 16:22 | Gura-chan |  Na téma
Takže každý má buď dobrý, nebo zlý charakter jo? No to si děláte srandu.

Cookies prokletí...

8. září 2012 v 13:55 | Gura-chan |  Sběrna úvah
První týden za mnou.
Nemůžu říct, že by se mi vyloženě ulevilo, je mi to tak trochu jedno... prostě normální školní život nic víc, nic míň.

Japonsko u mě doma

4. září 2012 v 18:27 | Gura-chan |  Sběrna úvah
Poněvadž a jelikož jsem slíbila, že sem dupnu nějaké ty fota mých suvenýrů z Japonska, tak je tu máte...

Nadešel čas gumových medvídků...

3. září 2012 v 20:32 | Gura-chan |  Obrázky
Ale tfuj!

Tak nějak lze popsat onen masakr motorovou pilou, jež jsem dnes zažila v ***** (to slovo je dnes zakázáno užívat!)
Abych se vyhnula jakýmkoli nesnázím, sepsala jsem si dokonce 8. zásad a naučila se je nazpaměť... poté jsem si je mumlala v autobuse cestou tam, abych myslela na něco jiného...