Darhir

12. července 2012 v 22:47 | Gura-chan |  Postavy
Darhir je opět jedna z vedlejších postav. Jeho život snad trochu rozpitvám v druhé knize Pírek, protože je to jeden z nejzajímavějších příběhů. Na Myrdě je už velice dlouho a prošel si již hodně beznadějnými situacemi. Pro svou povahu je velice respektován a ačkoliv o Urun je známo, že je nejsilnější, je to právě Darhir, který rozhoduje za Čaroděje a v podstatě řídí věci v Paláci. Nepředstavujte si ho však jako moudrého stařečka, není to žádný stařec a už vůbec se tak necítí. Dává hodně i na rady Starších čarodějů a sám se kolikrát neumí rozhodnout. Dělá chyby jako kdokoli jiný.


Jméno: - Darhir Riegi (své příjmení nepoužívá)
Věk: - přítomnost (v době, kdy je mistrem Louvieho): 61 let, minulost (jako Larrenův mistr): 44 let, minulost (v době, kdy přišla na Myrdu Urun): 32 let
Mistr: - Carun
Čarodějnický znak: - Drak

Vzhled: - Darhir má tmavě modré vlasy, oči i vousy ( má knír a kozí bradku, né přímo plnovous), vlasy má delší, sepnuté na pravé rameno. Má také trochu hrbatý nos. Je stejně vysoký jako Larren (187 cm) ale ubírá mu trochu shrbená a širší postava, takže vypadá menší.

Oblečení a vlastnictví: - Nosí černý plášť (pod ním může být klidně nahý, jen v trenýrkách s delfínky a vy si toho nikdy nevšimnete! :D).Také má athame, ale skoro je nepoužívá. Jelikož má starý výcvik, stejně jako Urun, používá spíš meč. Od Hegela dostal bílé pírko, které nosí záměrně v pravém uchu, takž přes vlasy téměř nejde vidět.

Povaha: - Darhir je v první řadě moc hodný a většina čarodějů se na Myrdě obrací hlavně na něj (není ani zdaleka nejstarší - ale prostě to tak je). Hodně čarodějů věří v jeho úsudek prostě tím, že si je získal svou povahou. Myrda je společenství a každý tam může vyslovit svůj názor, jen učni bývají podřízeni svému a ostatním mistrům.
Trochu se nabízí vidět ho jako spravedlivého a vždycky vážného čaroděje, ale to vůbec není pravda, on sám má obří hlavu z toho, jak na něj všichni spoléhají a proto se musel stát zodpovědným, to však moc neutlumilo jeho původní charakter. Ačkoliv na to nevypadá v očích mu to drze jiskří (někdy se povolí z řetězu a dělá vtípky na svého bývalého učně Larrena, nebo se opije do němoty na nějaké oslavě).

Závislosti a jiné znaky: - Jako jediný čaroděj se může volně setkávat s Hegelem, protože na něj jeho magie nepůsobí tak jako na ostatní. Proto je také jediný, kdo se o něj může starat. Ovládá magii větru.

Nejbližší přátelé: - Meric, Hegel, Urun, Fecy, Samanta, Larren

Práce, uplatnění: - Čaroděj, člověk, jehož slovo má v Paláci mezi čaroději největší váhu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Která postava se vám zatím líbí nejvíc?

Bezejmenná
Red
Meric
Larren
Urun
Irim

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama