Meric Ezarin

10. června 2012 v 1:57 | Gura-chan |  Postavy
Meric (čteme Merik) je další z vedlejších postav. Byl úplně první člověk se kterým se Dívka po ztrátě vzpomínek setkala. Vděčí mu za mnoho věcí a hlavně on má zásluhy na tom, že ji seznámil s Čaroději. Stejně, jako je tomu třeba u Urun, je v první knize prozrazen i jeho příběh.


Jméno: Meric Ezarin
Rodina: - Pochází z čarodějnické rodiny, ale ti k Čarodějům na Myrdě nepatřili. Při nastoupení Krále Meivyna neměli šanci se ubránit, a proto Meric a jeho bratr Cet utekli na Myrdu.
Věk: - přítomnost (v době, kdy se stal mistrem): 29 let, minulost (v době, kdy přišel s bratrem na Myrdu) 11 let
Mistr: - Lack
Čarodějnický znak: - Zajíc

Vzhled: - Meric má krátké, vlnité, medově zlaté vlasy a zlatavé duhovky. Má oválný obličej a někdy trochu přihlouplý výraz. Působí trochu bizarně, protože mu vlasy rostou nahoru a povlávají, i když nefouká žádný vítr (je to důsledek jeho dědičné antigravitační magie, jeho bratr má úplně stejný problém). Je střední postavy, vysoký asi 175 cm.

Oblečení a vlastnictví: - Nosí bílý lékařský plášť, ve které schovává jak léky, tak praktické pomůcky pro vzorcovou magii (často si ho nesundá ani když jde na misi), nosí hranaté brýle s tmavými obroučky. Od Hegela dostal žluté pírko, které však nenosí, protože je příliš nápadné (pro zajímavost ho rovněž nosí v plášti). Vlastní také dřevený domek pod Myrdou, který původně patřil jeho mistrovi Lackovi.

Povaha: - Je poměrně bezstarostný, z všeho má srandu a neustále se přiblble směje. Mnohdy je celý popletený, veselý, trochu dětinský. Je to potrhlý sušenkář a nakazil tím i Dívku, která u něj jednu dobu bydlela. Umí být ale také vážný a stačí jediná zmínka o čarodějích zavražděných na příkaz Krále a nemá daleko ke zhroucení. Sice budí dojem slabocha a "mouchy sněste si mě" ale když na to příjde umí vzít věci do svých rukou, je bystrý a empatický.

Závislosti a jiné znaky: - Stejně jako Dívka je závislý na sušenkách a také na čaji, čajíčkuje skoro neustále. Tím, že nebydlí na Myrdě ale zíroveň je s Čaroději v kontaktu na sebe bere veliké riziko. Pro Čaroděje je však nepostradatelný.


Nejbližší přátelé: - Dívka, Urun, Larren, Darhir

Práce a uplatnění: - Čaroděj, lékař, výrobce athame a jiných pomůcek, dodavatel potřeb pro Palác (jídlo, pošta, to vše má na starosti on), jeden z mála, co ovládají Vzrocovou magii

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Která postava se vám zatím líbí nejvíc?

Bezejmenná
Red
Meric
Larren
Urun
Irim

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama