Pírka Čarodějů I. - 7. kapitola/1. část

24. června 2012 v 22:27 | Gura-chan |  Kapitoly

•Sedmá kapitola•

Dopis a Zkoušky


Termín jejích zkoušek se kvapem blížil a ona začínala být nervózní. A to přitom věděla, že je na ně dobře připravená.
Její souboje na cvičištích začaly být zajímavější, protože Larren se rozhodl zapojit do nich i jiné čaroděje. Tak si například zabojovala s Darhirem, jehož obrana byla neproniknutelná, a výjimečně i s Urun. Její mistr se čarodějce dlouho bránil, ale když naléhala, povolil jejich souboj.
Urun se nedočkavě postavila do středu cvičiště a dala dívce čas, aby se připravila. Ta se však upřímně obávala o svůj život, když uviděla jak se její mistr tváří - jako by už ji nikdy neměl vidět v jednom kuse.
Přešel k Darhirovi na kraj cvičiště a nervózně sledoval počátek jejich souboje.
"Dám ti pět zlaťáků, když vyvázne bez zranění," zašeptal mu Darhir do ucha. Čaroděj se pochmurně ušklíbl nad nepravděpodobností výhry.


Urun k ní vyrazila jako střela a dívka jen tak tak uhnula. Překvapeně se otočila, aby mohla zablokovat její výpad, ale nestihla to. Zděšeně viděla, jak se k ní blíží čepel jejího meče, ale čarodějka ho v poslední chvíli odklonila. Dívka využila její slabosti a zaútočila. Bohužel si připadala jako zpomalená. Urun se jejímu útoku s úsměvem vyhla a znovu zaútočila. Tentokrát byla dívka připravená a její výpad zablokovala rudou dýkou. Nicméně, musela se tolik soustředit na boj, že neměla čas vytáhnout další dýky a sama zaútočit. Asi pět minut se zběsile bránila, ale na čarodějčinu rychlost prostě neměla.
Urun sklonila meč a zasmála se.
"Vedla sis moc dobře!"
Dívka jen něco pochybovačně zamumlala a vyčerpaně klesla na kolena.
Larren se hlasitě zachechtal a nastavil dlaň Darhirovi pod nos.
Dívka nevěřícně pozorovala, jak mu do ní čaroděj poraženecky sype zlato.
"Oni se vsadili?" obrátila se na Urun s otevřenou pusou.
Čarodějka se jen zasmála.
"Možná je to kvůli tomu, že když jsem kdysi bojovala s Larrenem, museli ho odsud odnášet v nosítkách."
Dívka si to snažila představit, zatímco Larren čarodějku zpražil pohledem. Urun si ho nevšímala a pomohla dívce na nohy.
"Nevím ale, proč se o tebe tak báli, já bych ti přece neublížila!" pronesla a dramaticky při tom kroutila hlavou. "Larren je trochu jiný případ. Kdysi s ním měl Darhir hrozné problémy, a já ho chtěla trochu zkrotit," pošeptala mladé čarodějce do ucha a poťouchle se zachichotala.
Dívka si poté uložila do hlavy, že pokud chce žít pokud možno normální život, nesmí si za žádnou cenu Urun znepřátelit. Už začínala trochu chápat, proč jsou z téhle čarodějky všichni tak vyděšení, nicméně ať se snažila, jak chtěla, nedokázala se jí bát. Vlastně ji měla moc ráda, i když byla možná nebezpečná.
V den zkoušení se probudila už v šest hodin a to naprosto přesně, skoro jako by měla v hlavě budík.

Jen co otevřela oči, žaludek se jí stáhl nervozitou, protože si okamžitě vzpomněla, co jí čeká. Jediná věc co jí dodávala odvahu, byla ta, že po téhle zkoušce už se konečně stane čarodějkou a bude moci hledat své jméno a vzpomínky.
Zkusila se obrátit na bok a ještě na chvíli usnout, ale po minutě převalování to vzdala a zvedla se z postele.
S obzvláštní pečlivostí si oblékla svůj nový zelený čarodějnický kabát, který ani ne před dvěma dny dostala od Larrena.
Byla zrovna v jeho čisté a perfektně uklizené pracovně, když jí tehdy beze slova podal balík. Myslela si, že ho má jen někam uklidit a když jí mistr netrpělivě vysvětlil, že je pro ni, překvapeně na něj vytřeštila oči a nevěřícně těkala pohledem od balíku k němu a zpět. Larren s očima navrch hlavy poklepával prsty po desce stolu a netrpělivě čekal, až ho rozbalí. Dívka se usmála, když si vzpomněla, jak mu úplně vykolejená nervózně, ale zato upřímně děkovala, a připnula si pod nový kabát pás s athame. Měl podobný svérázný střih, jako ten Larrenův, ale dívce se i přes to moc líbil.

Když se na sebe podívala, viděla úplně jinou osobu než tu, kterou spatřila před pár měsíci ve svém odrazu na hladině řeky. Spokojeně se ušklíbla a vyšla z pokoje.
Když za sebou zavírala dveře, uslyšela jak Louvie hlasitě chrápe.
Popravdě řečeno, Louvie měl teď tolik práce, že ho skoro neviděla. Urun tvrdila, že mu Darhir nakládá příliš mnoho učení, ale Larren ho v tom jen podporoval větou "trocha přísnosti nikdy nemůže uškodit". Ale dívka ho slyšela, jak kolikrát potichu dodal "zvlášť takovému namyšlenému frackovi".

Na rozdíl od ní se však Louvie učil pouze teorii. Dříve si na to hodně stěžoval, ale všichni mu domlouvali, že je na praxi moc mladý.
Dívka chápala rozdíl mezi ním a sebou. Přeci jen, on měl spoustu času učit se, kdežto ona se chtěla co nejrychleji vydat na cesty. Proto byl také její výcvik ušetřený o spoustu detailů, které by normálně musela vědět. Meric i Larren jí však potvrdili, že druhou část výcviku si klidně může odbít až po té, co najde své jméno.

Vydala se po schodech z věže a poté se jen tak procházela po paláci. Brzy jí byla pořádná zima na nohy. Otřásla se a přešla k oknu, aby se podívala ven.
Byla tak zaneprázdněná, že si ani nepamatovala, kdy naposledy napadl sníh. Mohla ho pozorovat jen na střechách a z oken. Jak se ale zdálo, sníh už zase opadl. Střechy byli mokré stejně jako vzdálené stěny propasti. Občas ještě nacházela malé kupky zmrzlého sněhu, nebo viděla, jak padá z okrajů do hlubiny. Nikdy ho však neslyšela dopadnout.
Odešla od okna a pomalu se vydala chodbou. Odněkud zavanul vítr a dívka se zimomřivě zachumlala do kabátu.
Bavila se tím, že nahlížela do prázdných místností a bloudila chodbami. Nebylo jisté, zda se tu ještě někdy vrátí a navíc měla vždycky moc práce na to, aby si to tu pořádně prohlédla.

Po nějaké době přišla k rozcestí a vybrala si cestu napravo, která vedla k točitým schodům. Dívka se po nich vydala a po chvíli stanula před dveřmi.
Byly černé a byl na nich vyobrazen modrý zajíc.
Mladou čarodějku zarazilo, že je na dveřích silueta pouze jedna. Snažila se vzpomenout si, kdo že to měl ve znaku zajíce a pak jí to došlo. Larren jí přece říkal, že už tu Meric nebydlí, proto byly tyto dveře tak opuštěné.
Dívka se na ně zvědavě zadívala. Opravdu by vadilo, kdyby tam nahlédla? Nejspíš tam stejně nic nebude.
Dřív než si to stačila rozmyslet, položila ruku na zajíce a ten na ni zamrkal. Dveře cvakly a otevřely se. Zvědavě nahlédla dovnitř a zamžourala do mdlého světla. Závěsy na okně byly zatažené a z toho mála co viděla, usoudila, že už tu zřejmě hodně dlouho nikdo nebyl.
Kruhová místnost byla plná prachu a pavučin a na pracovním stole se válely knihy a napůl dohořelé svíčky. Dívka se rozhlédla a zpozorovala boční dveře. Na rozdíl od Urun, která měla pokoj nad pracovnou, Meric jí měl zřejmě hned vedle. Přešla místnost a otevřela je. Stála tam jediná postel s nočním stolkem vedle a v rohu místnosti skříň. Nic co by ji zaujalo. Zklamaně dveře zase zavřela a otočila se.
V tom jí padl pohled na obálku, která se válela na zemi. Nejistě ji sebrala. Byla adresovaná Mericovi, ale vypadala staře. Zvědavost jí nedovolila, aby ji zase odložila a tak ji se smíšenými pocity otevřela a začala číst.

Drahý Meri,
Tu strašnou novinu, jsem se dozvěděla teprve včera a tak ti hned píšu. Je mi to moc, moc líto!
Určitě musíš strašně trpět, ale nezapomínej, že my jsme tu s tebou. Velmi mě zarmoutilo, když jsem slyšela, že už se nechceš vrátit na Myrdu. Promiň mi, že to tak napíšu, ale pro to co se stalo Cetovi nás nesmíš jen tak opustit! Vím, že je zlá doba a moc se o tebe bojím.
Fessy chtěl, abych ti vyřídila, že Cetovy komnaty teď připadají tobě. Jsou v nich pořád i všechny jeho věci, ničeho jsme se nedotkli. Panuje tu moc smutná nálada, už jen to, že všude kam se podívám, hoří svíčky na Cetovu památku. Všichni doufáme, že se k nám zase vrátíš.

Dále byl podpis Urun, Fessyho a Darhira.
Dívka smutně uvažovala, kdo to ten Cet mohl být. A znamenalo to tedy, že Meric kdysi dávno odešel? Ale proč?
Rychle zastrčila list do obálky a tu hodila zpátky na zem. Se zmatenými myšlenkami vyšla z místnosti a vydala se zpět. Naprosto ztratila pojem o čase a jen doufala, že nepřijde na svou poslední snídani pozdě.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Která postava se vám zatím líbí nejvíc?

Bezejmenná
Red
Meric
Larren
Urun
Irim

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama